فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات سال92

فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات سال92

1392/3/19 11:27

نشریه الکترونیکی با موضوع « فرمایشات مقام معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) » پیرامون انتخابات « شماره 2» :
انتخابات هم حق است و هم وظیفه:

البته در باب انتخابات، بنده زیاد حرف دارم. اگر عمری بود، در آینده راجع به انتخابات باز صحبت خواهم کرد. توصیه ها ، حرفها و نکاتی وجود دارد. اما حالا به همین اندازه اکتفاء می کنم. توجه داشته باشید؛ انتخابات یک حق است و یک وظیفه است.
ما هر کداممان به عنوان یک فرد از افراد این ملت، هم حق داریم در انتخابات شرکت کنیم، هم وظیفه داریم. آن کسانی که به نظام جمهوری اسلامی معتقدند، قانون اساسی را قبول دارند، هم از این حق می خواهند استفاده کنند، هم این وظیفه را می  خواهند انجام دهند. همه باید این وظیفه را انجام دهند. یکی وظیفه اش این است که بیاید صلاحیتهای خودش را در معرض انتخابات مردم قرار دهد. هر کسی که در خود صلاحیتی احساس می کند و کار اجرائی بلد است، می آید و خود را در معرض انتخابات مردم می گذارد.
اداره ی مملکت و کار اجرائی ، کار کوچکی نیست. کارهای بزرگ و بارهای سنگینی بر دوش مجریان سطوح بالاست. ممکن است کسانی که در سطوح دیگری کار می کنند، ابعاد این سنگینی را هم بعضاً تشخیص ندهند که چقدر این بار سنگین است.

(بیانات در دیدار مردم قم19/10/91)
از نظرات خود ما را بهره مند کنید
نام :
پست الکترونیک :
عنوان پیام :  
متن پیام :